FİNANS

***BFREN*** BOSCH FREN SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***BFREN*** BOSCH FREN SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

           Şirketimizin faaliyette bulunduğu Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sarı Cad. N8A Nilüfer - Bursa/Türkiye adresinde bulunan mevcut fabrika binasının 2014 yılında kiralanması sonrasında şirketimizin hâlihazırdaki ticari iştigaline ilişkin ihtiyaçları da dikkate alındığında yeni ofis alanları ihtiyacı doğmuştur.
Bu doğrultuda
1.         14 Şubat 2014 tarihli Kira Sözleşmesi kapsamında kiralanmış 7.425 m2 toplam zemin alanına sahip fabrika binası ve ofis alanlarından oluşan ("Kiralanan Yer" olarak anılacaktır) yapının üst katına mal sahibi tarafından inşa edilecek 1.026 m2 toplam zemin alanına sahip ofislerin ("Ek Kiralanan Yer" olarak anılacaktır) mal sahibinden kiralanmasına ilişkin 30.05.2019 tarihli Ek Kira Sözleşmesi imzalanmıştır.
2.         Ek Kira Sözleşmesi'ne göre Ek Kiralanan Yer 01.10.2019- 30.11.2022 tarihleri arasında geçerli olacak şekilde kiralanmış olup 2019 yılına tekabül eden dönemde kira bedeli aylık 73.312,50 TL +KDV'dir. Takip eden kira yıllarında yıllık kira bedellerinin Türkiye İstatistik Kurumu ("TÜİK" olarak anılacaktır.) tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi ("TÜFE" olarak anılacaktır.) ve/veya Üretici Fiyat Endeksi ("ÜFE" olarak anılacaktır.) oranlarındaki artışlara göre belirlenecektir. Ofislerin yapımı için mal sahibine Ek Kira Sözleşmesi kapsamında ilgili ofislerin teslimini takiben bir sefere mahsus 194.000 TL + KDV bedel ödenecektir.
3.         Ek Kiralanan Yer'in 968 m2'si Şirketimizin ilişkili tarafı Bosch Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne 30.05.2019  tarihinde alt kiraya verilmiştir. Bu kapsamda şirketimiz ile Bosch Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında 01.10.2019-30.11.2022 tarihleri arasında geçerli olan 2019 yılına tekabül eden dönemde kira bedelinin aylık 73.312,50 TL +KDV olduğunu ve takip eden kira yıllarındaki kira artışlarının TÜİK tarafından açıklanan TÜFE ve/veya ÜFE oranlarındaki artışlara göre belirleneceğini düzenleyen 30.05.2019  tarihli bir Alt Kira Sözleşmesi imzalanmıştır.  
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/766540


BIST
30 Mayıs 2019 05:02
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın