FİNANS

***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sn. Mustafa Uğur Bayraktar'ın 11.06.2019 tarihinde Şirketimize gönderdiği yazı aşağıda sunulmaktadır. Sermaye Piyasası Kuruluna verilen  
19.02.2019 tarih 5060 sayılı, 06.03.2019 tarih 1257 sayılı, 27.05.2019 tarih 1434 sayılı yazılarımızda, Sırasıyla Pay Alım Teklifi Tebliği'nin zorunlu pay alım teklifine ilişkin hükümleri çerçevesinde hazırlanan pay alım teklifi bilgi formunun Kurulca onaylanması talep edilmiş, daha sonra 11.02.2019 tarihli pay devir sözleşmesine karşı Ak Faktoring A.Ş. tarafından İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/113 Esas sayılı dosyası ile tasarrufun iptali davası açılmış olması ve paylar üzerine ihtiyati haciz konulmasına karar verilmesi gerekçesiyle söz konusu pay alım teklifi yükümlülüğünün dava sonuçlanıncaya kadar ertelenmesi talebinde bulunulmuş ve son olarak da tehir talebi sonuçlanıncaya kadar ek süre talep edilmiştir. Sermaye Piyasası Kurulu 30.05.2019 tarihli 32/765 sayılı toplantısında yeterli hukuki gerekçeler mevcut olmasına karşın, tasarrufun iptali davasının sonuçlanıncaya kadar zorunlu pay alım teklifi sürecinin tehir edilmesi talebimi olumsuz karşılamış, bilgi formunu onaylamıştır. Bu durum karşısında, hem bu kararın kaldırılması, işlemin düzeltilmesi ve tehir talebimizin kabul edilmesi ve bu talebimizin incelendiği sürecin sonuna kadar ek süre verilmesi için Sermaye Piyasası Kuruluna başvurulmuş hem de şirket hisselerinin devrine ilişkin tasarrufun iptali davası içeriği ve davada ihtiyati haciz kararı verilmiş olması nedeniyle, davanın kabul edilmesi halinde pay devir sözleşmesinin butlanına karar verilerek hisselerin mülkiyetimden çıkması ihtimaline binaen zorunlu pay alım yükümlülüğünün doğmayacağı dolayısıyla da SPK 30.05.2019 tarihli 32/765 sayılı toplantısında tehir talebimin uygun görülmemesine ilişkin kararın hukuka aykırılığı gerekçesiyle Ankara 10. İdare Mahkemesi'nin 2019/1119 Esas numarası ile yürütmenin durdurulması talepli olarak idari işlemin iptali için dava açılmıştır. Gerek İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/113 Esas sayılı dosyasından görülen tasarrufun iptali davası, gerekse de Ankara 10. İdare Mahkemesinin 2019/1119 Esas sayılı dosyasından görülen iptal davası neticesinde halen yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortak statümün devam etmesi halinde, Zorunlu Pay Alım Sürecine devam edilecektir. Mustafa Uğur Bayraktar




http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/767424


BIST
11 Haziran 2019




Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın