FİNANS

***MEMSA*** MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***MEMSA*** MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Bağlı ortaklığımız Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş.'ne ait Kayseri İli'nde bulunan toplam 53 parsel ve yaklaşık 737.000 m2'ye dağılmış olan taşınmazların durumu ve planlamaları hakkında daha evvelce başlatılan çalışmalar kapsamında, içlerinden 1 parselin satışına ilişkin daha evvelce bir karar alınmış ve kamuya duyurulmuş, ancak ipotek lehdarı T Halk Bankası'nın ipotek fekkini gerçekleştirmemesi nedeniyle ilgili işlem iptal edilmişti.
Aynı kapsamda yürürlükte bulunan imar uygulama kanun ve yönetmelikleri çerçevesinde, Kayseri ilinin genişleme planları ve ihtiyaçları araştırılmakta idi. Şirketimizin bilanço dipnotları ve faaliyet raporlarında yer verildiği üzere, arazilerin değişik büyüklük ve lokasyonlara sahip olması nedeniyle, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek evsafta bulundukları değerlendirilmektedir. Aynı zamanda, arazilerin Kayseri'de hizmet veren hava alanı ile aynı beldede yer alması da dikkate alınmaktadır.
    
Hal böyleyken, bağlı ortaklığımız Mensa Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş. tarafından ilgili arazilere ilişkin imar mevzi planı çalışmalarının başlatılmasına karar verilmiş olup, yapılması gerekli olan zemin etüdü, teklif plan işleri, gerekli olması halinde ÇED raporu işleri, genel planlama, belediye işlerinin takibi ve yürütülmesi hususunda Kayseri bölgesinde faaliyet gösteren müşavir firmalarla görüşmelere başlanmıştır. Yapılması planlanan işlerin kesin maliyetlerinin belirlenmesinin ardından, şirketimizin nakit akışına uygun olacak şekilde yatırım harcamalarına başlanacaktır. Sayın yatırımcılarımıza duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/788240


BIST
20 Eylül 2019 07:10
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın