FİNANS

***BLCYT*** BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)


***BLCYT*** BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
27.11.2018 - 26.11.2019
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

           Bağlı olduğumuz ana ortağımız Bilici Holding ana iş kolu olan tekstil alanında büyüme ve kapasitesini arttırma ile halka açık olan firmamızdaki paydaşlarına bir değer yaratmak için 2020 yılında tekstil alanında ki yatırımlarına devam edecek olup, ayrıca yeni iş fırsatlarını da değerlendirmektedir. 
%21,14 oranında iştirak olduğumuz Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Polyester – Viskon ipliği üretimi alanında önemli bir kapasiteye sahip olup, pamuk - penye ipliği üretimi alanında da son yıllarda önemli bir pazar sahibi olmuştur.   
 Bu bağlamda 27.11.2018 ve 26.11.2019 tarihlerinde duyurmuş olduğumuz Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yatırım kararı ile ilgili olarak USD 1.380.000'lık 1. faz makine alım sözleşmesi imzalanmış olup, makinelerin 2020 yılının 2. Çeyreğinin sonunda geleceği öngörülmektedir.
 
Yapılacak olan bu yatırım şu anda ki üretimlerimize göre daha farklı türde bir iplik çeşidi olup, üretim kapasitemizi yıllık %50 arttıracağı öngörülmektedir.
 
Yapılacak olan bu yatırımlar özkaynaklarımızla finanse edilecektir.
 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/820466


BIST
20 Şubat 2020 04:04
Mynet'te Anlık olarak en çok
izlenen hisseler

Hisse Adı İzleyen Kişi

Döviz Çevirici

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.

Hacim verileri 15 dakika gecikmelidir.

BIST endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. BIST isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Mynet, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Mynet sorumlu değildir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın